Kaip būti saugiam internete?

Pastaruoju metu kompiuteriai ir įvairūs mobilieji įrenginiai yra naudojami namuose, darbe, mokykloje ir pan. Dauguma gyventojų turi prieigą prie interneto, ieško informacijos, ją skelbia, bendrina, siunčiasi įvairius failus ir naudojasi kitomis e-paslaugomis. Tačiau internetu naudojasi ne tik geranoriškai nusiteikę žmonės, e-erdvėje slypi ir įvairių pavojų, tokių kaip internetiniai nusikaltimai, apgavystės, virusai ir pan.

Apie interneto privalumus ir trūkumus privalo žinoti kiekvienas kompiuterio vartotojas nepriklausomai nuo amžiaus.
Kursas skirtas klausytojams, norintiems pagilinti žinias apie e-saugą, privatumą ir duomenų tvarkymą, sužinoti kaip saugiai naudotis tinklo ištekliais, bendrinti failus, saugiai naudotis socialiniais tinklais ir kaip saugiai naršyti internete. Kursas ypač naudingas mokytojams.
Kurso metu nagrinėjamos šios temos:
 • Pagrindinės e. saugumo žinios
  Šioje dalyje pristatomos bendrosios informacinių technologijų saugos žinios, pagrindinės interneto grėsmės (kibernetiniai nusikaltimai, kompiuterio užkrėtimo galimybės, tapatybės vagystės ir pan.). Apibūdinama tapatybės sąvoka; įvairūs tapatybės vagystės būdai (slaptas kopijavimas, išviliojimas, nužiūrėjimas, ištrintos informacijos atkūrimas –angl. skimming, pretexting, shoulder surfing, information diving); socialinė inžinerija ir jos metodai.
 • Privatumas ir duomenų tvarkymas
  Šioje dalyje pristatomos žinios apie duomenų ir informacijos saugą. Paaiškinamos slaptažodžių sudarymo bei vartojimo taisykles, duomenų saugos, platinimo tvarka. Taip pat pristatoma apie atsarginį kopijavimą ir prarastų duomenų atkūrimą.
 • Saugumo priemonės ir tinklo saugumas
  Šioje dalyje pristatomos žinios apie saugą naudojantis kompiuterių tinklais. Paaiškinamas bendrų išteklių naudojimas tinkluose, operacinėje sistemoje įdiegtų saugos priemonių naudojimas (antivirusinės ir kitas žalingą programinę įrangą sulaikančios priemonės, interneto užkarda). Paaiškinama operacinės sistemos ir programų naujinių atsisiuntimo ir įdiegimo svarba.
 • Nepilnamečiai ir naujokai tinkle
  Šioje dalyje pristatomi nepilnamečių saugesnio naudojimosi internetu stebėjimo filtravimo ir kontrolės priemonių taikymo tikslai, pristatomos naudojimosi kompiuteriu ir internetu rekomendacijos pagal amžiaus grupes.
 • Socialiniai tinklai ir saugus naudojimasis internetu
  Šioje dalyje pristatoma kaip naršant internete užtikrinti savo saugumą ir privatumą, mokėti saugiai naudotis e. paslaugomis. Ypatingas dėmesys skiriamas saugai ir privatumui socialiniuose tinkluose, bendravimo grėsmių pažinimui, tinkamam ir saugiam bendravimo priemonių naudojimui.
Kurso pabaigoje yra galimybė patikrinti kurso metu įgytas žinias laikant e-Guardian testą. Sėkmingai išlaikius testą, išduodamas ECDL Profile sertifikatas.