Grafinio dizaino mokykla

Auginame grafikos dizainerius!

ITMC Grafinio dizaino mokykla (GDM) – metinė mokykla, skirta 2–12 klasių moksleiviams, įkurta siekiant šiuolaikinio moksleivio laisvalaikį, praleidžiamą prie kompiuterio, paversti produktyviu ir prasmingu.

GDM misija – suteikti moksleiviams dailės suvokimo ir informacinės kultūros pagrindus per siauresnę dailės pažinimo sritį – grafinį dizainą – ir laiduoti bendrą kultūrinį moksleivių išprusimą bei komunikacinių technologijų taikymo patirtį, ugdyti meninę bei estetinę kompetenciją, būtiną tenkinant praktines gyvenimo reikmes.

GDM programos skirtos moksleiviams, kuriems patinka vizualiai reikšti savo mintis ir idėjas, kuriems svarbu, kad įvairūs tekstai ir jų teikiama informacija būtų gyva, judri, patraukli, įgytų spalvą ir vaizdą; norintiems dalyvauti įdomiame grafinių darbų kūrimo procese ir išmokti ne tik parengti grafinio darbo projektą, bet ir sužinoti kaip jį įgyvendinti. Kuriant tokią informacijos grafinę aplinką, reikalinga estetinė nuovoka, elementarus dailės kalbos suvokimas, kompozicinių principų pažinimas ir informacinių komunikacinių technologijų valdymas.

Užsiėmimų metu moksleiviai susipažins su neaprėpiamu grafinių darbų pasauliu – jų pritaikymu realiame gyvenime – analizuos grafinio dizaino projektų kūrimo procesą, nagrinės pavyzdžius ir mokysis sukurtus darbus parengti įgyvendinimui:

  • įgis patirties kurdami leidinių ir reklaminės spaudos dizainą, vizualizuodami informaciją tradicinėmis ir šiuolaikinėmis techninėmis priemonėmis, kurti vaizdo reklamą,
  • išmoks naudotis programine bei technine grafinio dizaino įranga – mokysis kurti vaizdą skaitmeninėmis technologijomis ir apdoroti kompiuterių programomis,
  • bus sudarytos galimybės mokytis maketuoti spaudinius ir interneto svetaines naudojant pagrindinius grafinių darbų kūrimo įrankius – kompiuterines programas Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Adobe Animate, Adobe After Effects, CorelDRAW ir kt.

GDM programos paruoštos ITMC ir aukštųjų mokyklų dėstytojų. 2-4 klasių moksleivių mokymo programų trukmė – 60 auditorinių akad. val. 5-12 klasių moksleivių mokymo programų trukmė – 90 auditorinių akad. val. Užsiėmimai vyksta kompiuterių klasėje vieną kartą savaitėje spalio–gegužės mėn. 

Grafinio dizaino mokyklos lektoriai yra sertifikuoti savo srities specialistai, išlaikę kvalifikaciją patvirtinančius testus. 

Moksleiviai, baigę vienerių mokslo metų GDM programą ir sėkmingai apgynę baigiamąjį projektą, gauna pažymėjimus.

Registracija į 2019/2020 m. m. Grafinio dizaino mokyklos programas: http://www.itmc.lt/moksleiviu-programos/.